sobota, 2 lipca 2016

SMOOTHIE O SMAKU LATADzień rozpoczęty od takiego smoothie musiał być udany! Spędziliśmy całą sobotę na świeżym powietrzu, w ścisłym kontakcie z naturą. W taką upalną pogodę nie mieliśmy ochoty na nic gotowanego. Posłuchaliśmy naszych ciał i zafundowaliśmy im dzień na surowo. Czuliśmy się świetnie, tryskaliśmy energią i humorem. Jedliśmy warzywa i owoce prosto z krzaczków i drzew. Jednym słowem: RAJ! Marzymy, by sezon na maliny, porzeczki, jagody, itd., trwał cały rok!

Owoce te zawierają mnóstwo tanin, antycyjanidynów, flawonoidów, polifenoli oraz proantocyjanidynów, które spowalniają słabnięcie zdolności umysłowych. Ponadto chronią przed chorobą nowotworową. To sprawia, że koktajle z ich udziałem są niesamowicie zdrowe, a dodatkowo przepyszne i orzeźwiające. U nas, jak zawsze, owoce wystąpiły w towarzystwie zielelniny, tym razem - sałaty zawierającej wyjątkowo mało kalorii, a bardzo dużo białka i substancji odżywczych: związków czynnych witamin, pierwiastków i błonnika. Polecamy!

Składniki na 1 litr smoothie:

1 szklanka malin,
1 szklanka borówek,
1 banan,
8 liści sałaty,
1/4 szkalnki niełuskanych ziaren konopii,
garść surowych płatków kokosowych,
2 szklanki wody.

Wykonanie:

Ziarna konopii umieścić w kielichu blendera, dodać wodę i zbledować na mleko. Dodać pozostałe składniki i blendować do uzyskania smoothie o gładkiej konsystencji. Na zdrowie!