środa, 3 sierpnia 2016

SOK SZCZEGÓLNIE POLECANY KOBIETOM W CIĄŻY LUB PLANUJĄCYM CIĄŻĘ. BOMBA FOLIANOWA!

Większość kobiet ciężarnych lub planujących ciążę suplementuje witaminę B9. Słusznie! Jest ona bowiem niezbędna do prawidłowego rozwoju płodu. Jednak należy uważnie się przyglądać branym suplementom. Przeważnie zawierają one jej syntetyczną formę, czyli kwas foliowy. A to folian - naturalna forma witaminy B9 jest lepiej przyswajalny. Ponadto, w przeciwieństwie do kwasu foliowego, nie odkłada się w organizmie. Folianu nie można przedawkować, a w przypadku syntetycznych witamin istnieje takie ryzyko. Zbyt wysoki poziom kwasu foliowego może powodować nowotwory i utajać niedobory witaminy B12. 

Wszystkim kobietom w ciąży lekarze zalecają suplementację kwasem foliowym, a rzadko edukują, jak się odżywiać, by zapewnić wystarczającą dawkę witaminy B9. Jedząc produkty bogate w foliany, dostarczamy organizmowi nie tylko B9, ale i wiele innych cennych witamin i minerałów. To klucz do zdrowia naszego dziecka, nas samych i dobrego samopoczucia w ciąży.

Poniższy sok to naturalny suplement B9. Polecam pić codziennie w dawkach nieskończonych :-). Jego główny składnik - botwinka  jest jednym z najlepszych źródeł folianu. Oprócz tego zawiera sporą dawkę wapnia i żelaza - minerałów bardzo potrzebnych kobietom w ciąży. Jeśli dorzucić do niej jeszcze natkę pietruszki, jabłko i marchewkę - to mamy prawdziwą bombę witaminową. Pijcie Kochane na zdrowie! To lepsze, zdrowsze, smaczniejsze i przyjemniejsze niż łykanie chemicznych tabletek. 
Składniki na 0,5 litra soku:

liście z 4 młodych buraków,
3 marchewki,
2 jabłka,
garść natki pietruszki.

Wykonanie:

Warzywa i owoce przeciskamy w wyciskarce (najlepiej zacząć od zieleniny). Smacznego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz